Yazar:

Yüz Estetiği

Yaşlanma ile birlikte yüz bölgesinde kırışıklıklar artar, deri bollaşır ve sarkar, göz kapakları torbalanır, kaşlar düşer, bu değişiklikler yüz estetiği ile düzeltilir. Yüz estetiği başlığı altında  burun estetiği, kaş estetiği, göz kapağı estetiği, kulak estetiği, yüz germe, çene estetiği, botoks ve dolgu konuları sayılabilir.

Burun estetiği, çarpma sonucu ya da gelişimsel olarak eğrilen ya da aşırı büyük olan burun şeklinin yüz ölçülerine yakışır uygun şekle getirilmesi amacıyla yapılır. Burun estetiği ile burun boyutları küçültülebilir, burun kemeri çıkarılabilir, burun eğriliği düzeltilir, burun ucu kaldırılabilir.

yüz estetiğiKaş estetiği ise şekli bozulan, daha çok normal yerinden daha aşağı inmiş olan kaş yapısının yukarı kaldırılması amacıyla yapılır. Kaş estetiği ya da kaş kaldırılması en kalıcı olarak alın germe ameliyatı ile birlikte yapılır. Bu şekilde yapıldığında 8-10 yıl kadar kalıcı sonuç alınabilir. Ancak bu işlem öenmli ve büyük bir ameliyattır. Alın derisi, saçlı deri içinden kulaktan kulağa yapılan bir kesi ile kaş seviyesine kadar kaldırılır, kafa kemiğinden alından ayrılır. Sonra alın bölgesinin bazı mimik kasları özellikle alındaki çizgileri oluşturanlar tahrip edilir. Daha sonra alın derisi gerilerek derinin fazlalığı çıkarılarak saçlı deri içinden dikişlerle dikilir.

Göz kapakları yaşlanma ile birlikte bollaşır, göz kasları gevşer ve yüzde yaşlı bir görünüm oluşur. Göz kapağı estetiği ile bu torbalanma düzeltilir, deri ve kas fazlalıkları çıkarılır, göz kapakları daha gergin bir şekilde dikilir. Böylece göz bölgesi daha genç bir görünüm kazanmış olur. Yine yüz germe ameliyatı, yaşlı yüz görüntüsünün daha genç görünüme kavuşturulmasını amaçlar.

Kulak kepçesi baş ile normalden daha fazla açı yaptığında, öne doğru kıvrık bir şekil alır. Önden bakılınca kulak kepçesinin daha fazla kısmı göründüğünden kulak olduğundan daha büyük gibi görünür. Buna kepçe kulak denir. Kepçe kulak durumu, kulak kıkırdağının bazı kısımlarının düz olmasına ya da fazla gelişmesine bağlı olabilir. Kepçe kulak estetiği en uygun ve kalıcı olarak ameliyat yani cerrahi girişim ile düzeltilir. Bunun için kulak arkasından gizli kalacak şekilde bir kesi yapılır, kulak kıkırdağı törpülenerek özel dikişlerle kıvrım sağlanır.-->>SORUNUZ VARSA GÖNDERİNİZ!

Google+

Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.