Yazar:

Vajina Estetiği Vajina Daraltma

Vajina daraltma ya da vajina estetiği, yaş ilerlemesi veya doğumlara bağlı olarak vajina gevşemesi sonucu oluşan estetik görünümü ya da durumu düzeltmeye ve cinsel ilişki hazzını artırmaya yönelik cerrahi bir uygulamadır. Vajina gevşemesi yapısal olarak veya normal doğum sonrası oluşan travma sonucunda kadında alt genital bölgede bulunan kas ve yumuşak dokuların gevşeyip genişlemesi ve sarkmasıdır.

Vajina kaslarının normal gerginlik ve dirençleri azalır, vajinayı kontrol ve destek fonksiyonları bozulur. Sonuç olarak vajina gevşer, iç, dış genişliği artar ve cinsel haz azalır. Duvarlardaki gevşeme aynı zamanda cinsel partner olan erkeğin duyacağı cinsel hazzı da azaltacaktır. Cerrahi olarak vajina kanalı daraltılmakta ve gevşemiş olan kas yapıları düzeltilmektedir. Bu operasyonda fazla olan vajina dokusunun çıkarılması ve onarım yapılır. Ameliyat lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Hasta 1-2 gün içinde normal yaşantısına dönebilir. Cinsel yaşantı ise 3-4 hata sonra başlayabilir. Ameliyatta eriyen dikişler kullanıldığından dikiş alma problemi yoktur. İyileşme bir haftada tamamlanır.
 
-->>SORUNUZ VARSA GÖNDERİNİZ!

Google+

Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.