Yazar:

Selülit ve Tedavisi

Çoğu bayan aynanın karşısına geçerek uzun uzun "neden böyle bir kaderim var" diye düşünür. Vücut şekliniz ister zayıf, ister şişman olsun, selülit bazen kaçınılmaz oluyor. Ama umutsuzluğa kapılmaya gerek yok, çünkü selüliti tedavi etmenin binbir yolu var.

Selülit derinin alt tabakasında, yağ dokusunun hemen çevresinde meydana gelir. Oluşan selülitler derinin üst bölümünde pütür pütür bir görüntü bırakır ve fiziksel olarak kendine güvensizliğe sebep olur. Yağ hücrelerinin fazla yağı depolamasının ve östrojen hormonunun da etkisiyle bu hücreler genişler. Kan dolaşımı giderek yetersizleşmeye başlar. Yağ hücrelerinin genişlemesi ise yağ dokusunun aşırı yayılması demektir.

Bu yayılma deri altı bağ dokusunu da etkileyerek vücudun normalden daha fazla su tutmasına ve dolayısıyla da kan dolaşımının zayıflamasına neden olur. Vücut kan dolaşımındaki zayıflamayla birlikte, dokulara eskisinden daha az oksijen ulaşmayla başlar. Bunun sonucu dokular elastikiyetini kaybeder ve cilt yüzeyi pürüzlü bir görünüm almaya başlar.

Selülitlerinizin bir gecede ortaya çıkmadığı malum. Sağlıksız yaşam koşullarının, dengesiz beslenme, fazla alkol alma, sigara tiryakiliği ve bedensel hareketsizlik, uzun vadede selülitin vücutta yerleşik hal almasına neden olduyor. Hamilelik ve menopoz gibi dönemlerde, hormonal seviyelerde meydana gelen iniş çıkışlar da diğer sorumlu faktörlerden sayılabilir.

Kısacası, selülitlerinizden kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız, daha az stresli bir yaşama ve bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeye ihtiyacınız var.

Günümüzde selülit tedavisi için sayısız metodlar önerilmektedir. Ancak çoğunun etkisi tartışmalıdır. Üstelik biri gerçekten etkili olsa tüm hastalar tek bir tedavi metodu uygulanırdı. Bir hastalığın tedavisinde çok fazla yöntem varsa bu sonuçların başarılı olmadığını göstermektedir.

Benim sizlere önerebileceğim en uygun metod, liposakşındır. Yağ emme adı da verilen bu metodda bölgesel olarak yağ fazlalıkları vakum oluşturan özel aspiratör ile emilerek temizlenir. Uygulama bölgesinde yağ kitlesinin azalması, derideki gerginliği azaltır ve sonuçta selülit görüntüsü de azalır ya da kaybolur. Bunun dışında mezoterapi, lazer ya da ultrason ile yapılan metodları önermiyorum. Çünkü bu metodların çoğunda kontrolsüz bir yağ erimesi sonucunda deri yüzeyinde düzensizlikler, girinti çıkıntılar oluşabilmektedir.
 
-->>SORUNUZ VARSA GÖNDERİNİZ!

Google+

Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.