Yazar:

Popo Estetiği Ameliyatı

Tüm diğer bölgelerimiz gibi  kalça ya da popo bölgesi de güzellik değerlendirilmesinde önem taşır. Eğer kalça yapısı düzgün ve güzel ise, doğru beslenme, kilo almama ve egzer gibi uygulamalar popo yapısını koruyacaktır. Ancak kalça yapısı genetik olarak kötü ise, popo estetiği denilen birtakım ameliyatlarla bu durum düzeltilebilir.

Estetik kritelerin zaman içinde değişmesi sonucunda, günümüzde dar kalçalı ve arkaya doğru çıkık popolu kadınlar daha seksi ve güzel kadın olarak kabul edilmektedir. Yıllar önce kalça ve popo estetiği ameliyatları çok nadir yapılmakta iken, popüler kültür ve modanın etkisi ile kadınlar güzelliği sadece yüz güzelliği olarak görmekten vazgeçmişler, vücut güzelliğine de en az yüz güzelliği kadar hatta ondan daha fazla önem vermeye başlamışlardır. Buna bağlı olarak kalça ve popo estetiği istemi ile estetik cerrahlara başvuran kişilerin sayısı hızla artmaktadır.

Büyük ve geniş bir kalça hem bacak boyunu kısa gösterir, hem de vücudun üst ve alt kısımları arasındaki orantılı görünümü bozar. Günümüzde arzu edilen kalça ve popo biçimi, yuvarlak ve arkaya doğru çıkıntılı, ama kasların aşırı belirgin olmadığı, yanlara doğru taşmayan, dar biçimli, üst alt mesafesi kısa olarak tarif edilebilir.

Kalça ve popo estetiği için yapılan ameliyatlar, liposakşın, kalça protezi yerleştirilmesi, popo dikleştirme ve popoya yağ dokusu enjeksiyonları ve gluteal askı uygulamaları olarak sıralanabilir. Tüm bu müdahaleler genellikle genel anestezi altında yapılmaktadır ve yöntemine göre 2-3 saat arasında sürmektedir. Ancak popo protezi uygulamasında protezin yerleştirilmesi için yapılan kesinin izi kalmaktadır. Ayrıca protez tam oturulan bölgeye geldiği için yıllarca sürebilen ağrı sızı ya da batma hissi oluşabilir.

Bunlar arasında en zararsız ya da risksiz olanı liposakşın ve yağ enjeksiyonudur. Ancak bunda da enjekte edilen yağın erime riski vardır.
 
-->>SORUNUZ VARSA GÖNDERİNİZ!

Google+

Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.