Yazar:

Meme Ucu Çöküklüğü

Meme ucu çöküklüğü yada meme başının çökük ya da düz olması veya gömük gibi olması hastalarda psikolojik rahatsızlığa yol açabilir. Bu problem ayrıca emzirmeye engel olabilir. Meme ucu çöküklüğü olması, daha önce geçirilen bir enfeksiyona ya da süt kanallarının kısa olmasına bağlı olabilir.

Tedavisinde meme başını aşağı çeken süt kanallarının kesilmesi gerekir. Bunun dışında kanallar kesilmeden yapılan ameliyatlarda büyük olasılıkla bir süre sonra tekrar eski haline gelecektir. Tabii süt kanallarının kesilerek ameliyat edilmesi durumunda da ileride emzirme mümkün olamayabilir. Ancak günümüzde çok gelişen bebek mamaları bu durumu da sorun olmaktan çıkarmıştır.

Sonuç olarak gömülü ya da çökük meme başının düzeltilmesi ameliyatı estetik kaygılar ya da görüntüyü düzeltmeye yönelik olacaktır.

Meme başının yokluğu durumunda ise meme başı oluşturmak için vücudun başka bir bölgesinden deri ve kıkırdak nakli gibi yöntemler kullanılmaktadır.

Meme ucu girişimlerinin meme küçültme ya da meme büyütme ameliyatı ile aynı anda yapılmasını tavsiye etmiyorum. Çünkü bu girşimler sırasında meme başının dolaşımı zaten azalmaktadır. Bir de meme başına kesiler yapılırsa bu durumda büyük olasılıkla meme başında nekrozlar, doku kayıpları oluşabilecektir.

-->>SORUNUZ VARSA GÖNDERİNİZ!

Google+

Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.