Yazar:

Meme Estetiği

Meme estetiği konusu, meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme, meme eşitsizliği meme ucu problemleri gibi başlıkları içerir. Doğum, aşırı kilo alıp verme ya da yaşlanma gibi nedenlerle meme yapısı ve görüntüsü bozulabilir ve durum meme estetiği ile düzeltilebilir.

Meme estetiği konularından birisi meme küçültme dir. Meme aşırı kilo alma, ya da hamilelikte fazla kilo alma sonucunda büyüyebilir. Bazen de kalıtsal olarak meme ergenlik devresinde aşırı büyümeye başlayabilir. Bu durum meme küçültme ameliyatı ile düzeltilir. Meme küçültme, cerrahi bir işlemdir. Bu işlem sırasında meme dokusu belli yerlerden kesilerek çıkarılır. Meme dokusu her tarafında süt kanalları bulunduğu için meme dokusu çıkarılırken süt kanalları da zorunlu olarak kesilir. Ancak son zamanlarda uygulanan "inferior pedikül" metodunda meme başı alttan gelen bir sap üzerinde beslenmesi korunurken süt kanallarının da üçtebiri kesilmemektedir. Bu hastalarda ilerde emzirme protblemi olasılığı daha düşüktür. Ancak teorik olarak tüm meme küçültme meme estetiği ameliyatlarında emzirme problemi oluşabilir. Kaldıki hiç ameliyat olmayana bayanlarda da süt gelmeyebilmektedir.

meme estetiğiMeme estetiği konularından bir diğeri meme büyütme ameliyatıdır. Meme büyütme için en sağlıklı, kalıcı ve geçerli metod ameliyatır. Kremler, ilaçlar bu konuda bir yarar sağlamaz, paranızı boşuna harcamış olursunuz. Meme büyütme ameliyatı silikon jel protezle yapılır. Protez, meme arkasına konduğu için meme dokusuna zarar vermez, hamilelikte çıkarılması gerekmez. Ancak doğunm sonrasında silikon konmuş memede bir miktar deformasyon oluşabilir.

Meme dikleştirme ameliyatı ise çeşitli nedenlerle sarkma oluşan memelerin dikleştirilmesi amacıyla yapılır. Burada meme dokusuna göre daha bol meme derisi söz konusudur. Bunun düzeltilmesi için de fazla olan meme derisi çıkarılarak meme başı daha yukarda olması gereken yere getirilir. Ameliyat sonucunda meme küçültme ameliyatına benzer ters T şeklinde iz kalır.
 
-->>SORUNUZ VARSA GÖNDERİNİZ!

Google+

Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.