Yazar:

Meme Asimetrisi Meme Eşitsizliği

Çoğu bayanda göğüsler tam eşit değildir. İki meme arasında çoğunlukla ufak bir büyüklük farkı vardır. Ancak bu fark fazla olduğunda rahatsız edici olabilir. Meme eşitsizliği ya da göğüs asimetrisi iki ana şekilde olabilir.

Bunlardan birincisinde bir meme normal büyüklükte diğeri daha büyüktür. Bu durumda en uygunu büyük olan göğüsün küçültülmesidir. Meme küçültme ameliyatında yapılan işlem bu göğüse uygulanır ve sonuçta ters T şeklinde bir iz kalır. Eğer istenirse, diğer göğüs çok aşırı büyük değilse, normal büyüklükte olan göğüse silikon meme protezi konulurak büyütülebilir.

İkinci durumda ise bir meme normal büyüklüte diğeri daha küçüktür. En uygun yöntem küçük olan göğüsün silikon meme protezi ile büyütülmesidir. Ancak bilinmesi gereken, protezli göğüsün daha dik duracağı, yani iki meme görüntüsünün tam eşit olmayacağıdır. Zaman içinde protez konan göğüs bir miktar yumuşayıp hafif sarkarak diğer göğüse daha yakın bir görünüm alabilir.

-->>SORUNUZ VARSA GÖNDERİNİZ!

Google+

Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.