Yazar:

Kulak estetiği sonrası bakım

Kulak estetiği ya da kepçe kulak ameliyatı sonrası bakım önemlidir çünkü ameliyat sonrasını etkileyebilir. Kepçe kulak estetiği sonrası bakım konusunda estetik doktorunuzun uyarılarını dikkatle uygulayınız. Çünkü estetik sonrası bakım ameliyat sonrasını olumlu ya da olumsuz etkileyebilir.

Kulak estetiği ameliyat sonunda kulaklar üzeri sıkı bir pansuman sargısıyla kapatılır. Bunun amacı ameliyat sonrası ödem, şişlik ya da kanama olsaılığını iyice azaltmaktır. Estetik ameliyat ertesi günü sargı açılır ve daha gevşek bir sargı veya saç bandı ile kulak üzerleri kapatılır. Kulak arkası ve önüne gazlı bez konur. Gazlı bez, terleme ile oluşabilecek nemi alır ve yaranın kuru kalmasını sağlar.

Saç bandı 4 gün sürekli takılır. Sargı bu süre sonunda çıkarılıp banyo yapılabilir. Dikiş alma problemi olmaz, dikişler eriyerek 2-3 haftada düşer. Banyodan sonra 1 saat kadar kulak arkasının kuruması için beklenip sonra tekrar gazlı bez ve saç bandı takılır. Bu şekilde 1 hafta sadece geceleri takılır. Bundan sonra isterseniz bir süre gündüz de saç bandıı takabilirsiniz. Saç bandının amacı tamamen kulakları koruma amaçlıdır.

Ameliyat sonrası koruyucu antibiyotik mutlaka kullanılmalıdır. Ameliyat bölgesinde iltihaplanma olması durumunda kulak açılabilir tekrar ameliyat gerekebilir. Ancak düzeltme ameliyatı için en doğrusu 6 ay beklenmesidir. Çünkü daha önce yapılacak girişimlerde kıkırdak doku normale dönmediği için dikişler sağlıklı konamaz tekrar açılabilir.

Kulak estetiği ile ilgili konular:

Kulak estetiği
Kulak ameliyatı
Kepçe kulak
estetik kulak
estetik ameliyat sonrası bakım

-->>SORUNUZ VARSA GÖNDERİNİZ!

Google+

Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.