Yazar:

Klitoris Estetiği

Klitoris estetiği, klitoris üzerindeki fazla derinin küçültülmesi şeklinde yapılmaktadır. Klitoris estetiği cinsel estetik ameliyatlar arasında giderek artan sayıda talep edilmektedir. Bunun sebebi, internet erişimi imkanlarının ve kullanıcı sayısının artması olabilir.

Klitoris estetiği ile birlikte labioplasti (iç dudak küçültme) ve vajina estetiği vajina daraltma veya kızlık zarı dikimi birlikte yapılabilir. Klitoris, küçük dudakların üstte birleştiği yerde bulunur. Klitorisin esas görevi, cinsel haz almadır. Klitoris üzerinde şapka şeklinde deri kıvrımı vardır. Bu kıvrımın aşırı büyük olması rahatsızlığa neden olur. Bazı durumlarda orgazma engel olabilir. Ayrıca özellikle dar giysiler giyildiğinde rahatsız edici bir görünüme neden olabilir. Klitoris estetiği çoğunlukla labioplasti ile birlikte yapılır. Ameliyat lokal anestezi altında yapılır. Ortalama 30-40 dakika sürebilir. Eriyen dikişler kullanıldığı için ameliyat sonrası dikiş alma problemi olmaz.

Ameliyat sonrasında birkaç gün hafif kanama olabilir. Bu sürede duş alınmaz, ameliyat bölgesi antiseptik ile silinir. Klitoris estetiği orgazma engel olmaz ya da his kaybına sebep olmaz. Aksine ameliyat orgazmı olumlu etkileyebilir. Ameliyat sonrası koruyucu antibiyotik ve ağrı kesici alınır.

 
-->>SORUNUZ VARSA GÖNDERİNİZ!

Google+

Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.