Yazar:

Kepçe Kulak

Kulak kepçesinin baş ile normalden fazla açı yaparak daha fazla öne doğru kıvrık olması durumuna kepçe kulak ismi verilir ve bu durum kulak estetiği ameliyatı ile düzeltilir.  Kepçe kulak durumunda önden bakılınca kulak daha büyük gibi görünür oysa kulağın önden görünen  kısmının daha fazla olmasından bu durum kaynaklanır. Kepçe kulak durumu en kalıcı ve sağlıklı olarak kulak estetiği ameliyatı ile düzeltilir.

Kulak estetiği ameliyatı kulak arkasından yapılır, ön tarafta iz kalmaz. Arka tarafta iz ise arkadan bakılınca görünmez. İzi görebilmek için kulak kepçesini yana çekmek gerekir. Ayrıca iz 6-12 ay içinde rengi açılarak azalır, belirsiz hale gelir.

Kepçe kulak durumu özellikle 6-7 yaşlarda okula başlayan çocukta arkadaşlarının alay etmesiyle bazı psikolojik problemlere neden olabilir. Bu durumda çocuk ameliyat olmayı kendisi talep edebilir. Bu en sağlıklı şekildir. Ameliyat için istekli olan çocuk, ameliyat sonrası devrede uyumlu olacaktır. Aksi halde anne baba istiyor diye ameliyat yapılmasını doğru bulmuyorum. Kulak estetiği sonrası bakım ameliyat sonucunu etkilemesi nedeniyle çok önemlidir.

-->>SORUNUZ VARSA GÖNDERİNİZ!

Google+

Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.