Yazar:

Göğüs Estetiği

Göğüs yapısı ya da görüntüsünün çeşitli nedenlerle  bozulması, göğüs sarkması göğüs büyümesi ya da küçük olması gibi durumlar göğüs estetiği ile düzeltilir. Göğüs estetiği başlığı altında göğüs büyütme, göğüs küçültme, göğüs dikleştirme, göğüs asimetrisi, göğüs ucu problemleri sayılabilir.

göğüs estetiğiGöğüs estetiği konuları arasında bulunan göğüs büyütme, silikon göğüs protezi ile yapılır. Göğüs büyütme amacıyla satılan çeşitli kremler ya da ilaçların kalıcı bir etkisi yoktur. Paranızı boşuna harcarsınız. Göğüs büyütme için en sağlıklı ve kalıcı yöntem silikon jel göğüs protezi ile göğüs büyütmedir.

Göğüs estetiği başlığının diğer konusu göğüs küçültme için en uygun yöntem ameliyat ya da cerrahi yöntemdir. Bundan başka krem ya da ilaçla meme küçültme mümkün değildir. Göğüs küçültme için ameliyat öncesi hazırlık önemlidir. Ayrıca hasta yoğun sigara içiyorsa ortama 1-2 ay önce sigara tamamen kesilmelidir. Sigara içen hastalarda göğüs küçültme ameliyatından sonra meme başı çürümesi ya da deri kenarında çürüme, dikiş açılması gibi riskler daha yüksektir. Yine yara iyileşmesi riskleri de yaş yükseldikçe artar.

Göğüs estetiği diğer konusu göğüs dikleştirme ameliyatıdır. Doğum, aşırı kilo alıp verme, yaşlanma gibi sebeplerle göğüs sarkabilir. Bunun sebebi, göğüs derisinin bollaşması, elastikiyetinin azalması, göğüs dokusunu göğüs ön duvarına tespit eden bağların gevşemesi bollaşmasıdır.  Göğüs dikleştirme ameliyatında bollaşan deri fazlalığı çıkarılır. Ameliyat sonucunda göğüs küçültme işleminde oluşan izler yani ters T şeklinde iz kalır. Kalan iz her hastada farklıdır. Az iz kalması için her tedbir alınır ancak hangi hastada nekadar iz kalacağı önceden bilinemez, test edilemez. Hatta aynı hastada vücudun farklı yerlerinde farklı oranda iz kalır. Ama tüm hastalarda ortak özellik, ameliyat sonrası erken devrede pembe kırmızı renkte ve belirgin olan izlerin birkaç ay içinde renginin açılması ve izlerin azalmasıdır.

Bazı hastalarda göğüs gelişimi sırasında göğüs ucu ya da göğüs başı çok küçük olabilir, düz olabilir ya da içe çökük olabilir. Bunun sebebi bazen geçirilen bir göğüs dokusu iltihabı olabilir. İltihap iyileşirken bazen süt kanallarını  tıkayabilir, süt kanalları kısalarak göğüs ucunu içeri çekebilir. Bu durumda göğüs ucunun düzeltilmesi için süt kanallarının kesilmesi gerekir.


-->>SORUNUZ VARSA GÖNDERİNİZ!

Google+

Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.