Yazar:

Göğüs Dikleştirme

Göğüs yapısı ve göğüs görüntüsü çeşitli sebeplerle bozularak göğüsler sarkabilir ve durum göğüs dikleştirme ameliyatı ile düzeltilebilir. Göğüs dikleştirme yalnız ameliyatla yani cerrahi girişim ile yapılabilir.  Göğüs sarkmasının nedeni, göğüs derisinin bollaşması, elastikiyetinin azalması olabilir. Aşırı kilo alma ile birlikte göğüs hacmi de artarak meme büyür. Tekrar kilo verme durumunda  deri bol kalarak göğüs sarkması ortaya çıkabilir.

Göğüs dikleştirme ameliyatında bollaşan deri çıkarılır. Meme dokusu çıkarılmaz. Yani aynı hacimde meme dokusu daha dar bir deri kılıfı içinde yeniden şekillendirilir. Tabii bu arada göğüs ucu olması gereken daha yukardaki seviyeye çıkarılır. Bu seviye göğüs altı çizgisinin hafif yukarısıdır. Zaten göğüs başı meme altı çizgisinin altında ise sarkma sözkonusudur.

Göğüs dikleştirme işleminde diğer önemli konu, göğüs dokusunun hacmidir. Eğer göğüs dokusu kitlesi yetersiz ise dikleştirme ile birlikte göğüs büyütme yapılabilir. Bunun için de göğüs protezi kullanılır. Ancak gerginlik izi arttıran bir faktördür. Göğüs dikleştirme işleminde göğüs küçültme işlemindekine benzer ters T şeklinde bir iz kalmaktadır. Bu nedenle bazı estetik cerrahlar önce göğüs dikleştirme ameliyatını sonra göğüs büyütme ameliyatını yapmaktadır. En iyisi buna hasta ile birlikte karar verilmesidir.

-->>SORUNUZ VARSA GÖNDERİNİZ!

Google+

Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.