Yazar:

Göğüs Büyütme Silikon Protez

Genetik olarak, ya da herhangi bir neden olmadan göğüs gelişimi yetersiz olabilir ve göğüs boyutları normalden küçük olabilir ya da hiç göğüs olmayabilir,  bu durum göğüs büyütme ameliyatı ile düzeltilir. Göğüs büyütme, silikon jel göğüs protezi ile yapılır. Silikon jel protez günümüzde teknolojik olarak çok gelişmiştir. Silikon protezin kanser yapmadığı Amerikan FDA kuruluşu tarafından da onaylanmıştır. Silikon göğüs protezi teorik olarak ömür boyu vücutta kalabilir. Ancak bazı hastalar, ameliyattan 10-15 yıl sonra daha önce konan protezin yeni protezle değiştirilmesini istemektedirler. Tabii bu süre teknolojik gelişmeler için oldukça uzun bir süredir. Bu şekilde değişim isteklerini onaylıyoruz.

Göğüs büyütme amacıyla kullanılan silikon protez göğüs dokusu arkasına ya da göğüs kası arkasına konmaktadır. Meme dokusu yeterli kalınlıkta ise, göğüs dokusu arkasına konması daha çok tercih edilir. Kas arkasına daha nadiren konur. Çünkü protezin kas arkasına konması için kas liflerinin kesilerek proteze cep hazırlanması gerekir. Ameliyat sonrası devre kas arkasına konma durumunda biraz daha sıkıntılı geçer, kol hareketleri daha uzun süre kısıtlanır.

Meme büyütme için silikon protez meme arkasına konduğunda ise iyileşme daha hızlıdır, kol hareketleri daha kısa süre kısıtlanır. Göğüs büyütme konusunda diğer bir husus, protezin konması için yapılacak deri kesisidir. Bunun için en uygun iki yer vardır. Bunlardan biri, göğüs başı halkasıdır. Bu halkanın alt yarısı kesilir. Ortalama 4 cm uzunlukta kesi yapılır. Bunun için de meme başı halkasının çapının en az 3 cm olması gerekir. Aksi halde kesi göğüs altından yapılır.

Göğüs ucundan yapılan kesi çok daha az iz bırakır. Göğüs altı kesisi ise daha çok iz bırakır. Bu iz 4 -4.5 cm uzunluktadır. Göğüs ucu kesisinin diğer olumsuz tarafı his kaybı riskidir. Bu risk çok çok azdır ancak bunu istemeyenler için yine göğüs altı kesisi daha uygun olur.

Tüm yapılacak kesi, protezin konacağı yer için hasta ile birlikte konuşularak karar verilir. Hastaya tüm olasılıklar, riskler, olumlu olumsuz özellikler anlatılır, yazılı olarak ta bildirilir.

 
-->>SORUNUZ VARSA GÖNDERİNİZ!

Google+

Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.