Yazar:

Göğüs Asimetrisi

Gelişimsel olarak ya da kalıtsal olarak iki göğüs arasında büyüklük farkı olabilir, buna göğüs asimetrisi denir.  Göğüs asimetrisi iki şekilde olabilir. Bir göğüs normal büyüklükte, diğer göğüs küçük, yada bir göğüs normal büyüklükte, diğer göğüs büyük olabilir. En başta düşünülecek uygulama, sebebe yönelik olmalıdır. Yani göğüs büyük ise küçültülmeli küçük ise büyütülmelidir. Ancak bu iki uygulama arasında farklar vardır. En önemli fark iz konusundadır. Göğüs küçültme işleminde daha fazla iz kalmaktadır.

Buna karşılık bazı hastalar silikon protez gibi bir yabancı maddeyi istemezler bu durumda ancak diğer göğüse küçültme yapılabilir. Yine de hangi uygulama yapılırsa yapılsın, ameliyat sonrasında iki göğüs büyüklüğü birbirne çok yaklaşacaktır. Buna karşılık görünüm iki göğüs arasında tıpatıp aynı olmayabilir. Ameliyat uygulanmayan göğüs biraz sarkık durabilir. Çünkü gerek göğüs küçültme gerekse protez ile göğüs büyütme uygulanan göğüs daha dik olacaktır.

 
-->>SORUNUZ VARSA GÖNDERİNİZ!

Google+

Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.