Yazar:

Cinsel Estetik

Dünyada en güzel kadının bile psikolojik durumunu ve cinsel yaşamını olumsuz yönde etkileyebilen ve kimse ile paylaşamadığı bir problemi olabilir, bu problem cinsel estetik ile düzeltilebilir. Problem genellikle kadının kendi dış genital organlarından hoşnut olmamasıdır.

cinsel estetikİşte bu durumlar cinsel estetik ameliyatlar yardımıyla giderilebilir. Hoşnutsuzluk yaratan doğumlara bağlı bir başka problem ise doğum esnasında açılan epizyotominin (bebeğin daha kolay çıkmasını sağlamak için uygulanan cerrahi kesi) bıraktığı dikiş izidir. Burada gelişen nedbe ya da skar dokusu hem kadının hem de erkeğin cinsel tatminini engelleyebilir. En sık olarak vajina yoluyla doğum yapmış kadınlarda doğum esnasında vajinal dokuların gerilmesine ve daha sonra normal haline dönememesine bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bu durumun düzeltilmesi için vajen daraltma operasyonu yapılabilir.

cinsel estetikBunların dışında pekçok kadın da kendi cinsel organını beğenmekte ancak bunu çoğu zaman kendilerine bile söylemekten çekinmektedirler. Bu konuda sıklıkla karşılaşılan durum vajina girişini örten küçük dudak olarak tabir edilen labium minusların çok büyük olması ve asimetrik durmasıdır. Bu durumun düzeltilmesi için labioplasti yapılabilir. Labioplasti lokal anestezi altında küçük dudakların küçültülmesi için yapılan ameliyattır.

Cinsel estetik ameliyatlar arasında ayrıca vajina estetiği ya da vajina daraltma, kızlık zarı onarımı ve klitoris estetiği sayılabilir. Kızlık zarı, vajina girişindeki dokular kullanılarak yapılır. Vajina estetiği, vajina bölgesinin görünümünü düzeltmeye yönelik ya da vajina giriş ve iç kısmını daraltmaya yönelik ameliyatlardır. Vajina estetiği için bu iki ameliyat birlikte de yapılabilir.

-->>SORUNUZ VARSA GÖNDERİNİZ!

Google+

Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.